15 F.A.Q.

Technické

Generálové

Nastavení

Rozvědka

Ostatní

Technologie

Válka

Silver/Gold


Technické

Nepřišel mi autorizační kód, co mám dělat?

Pracovna - Nastavení účtu - přeposlat autorizační kód. Pokud stále nepřichází, zkusit založit mail na jiném freemailu (z důvodu, že nějaký freemail může brát tuto zprávu jako SPAM). Mezi servery blokující autorizační kód patří např. i seznam.cz, proto doporučejeme založit email jinde.

nahoru

Můžou hrát dva lidi z jednoho počítače? Třeba já a bratr?

Ano mohou, pokud se nebudou chovat nějak podezřele (pomáhat si útoky, vykrádat se rozvědkou, utočit na sebe apod.) nemusí se bát, že by je některý antimulti smazal. Zároveň takové země musí počítat se zvýšeným zájmem antimulti. V jedné ali spolu být můžou. Pozor: Chování více hráčů na jednom PC stejným způsobem jako se chová mulťák bude považováno za odehrávání mulťákem a takto odehrávající země budou smazány.

nahoru

Chci odejít z aliance, ale v přehledu aliance mi chybí tlačítko pro odchod a pro editaci nástěnky. Co s tím?

Tlačítka skryl někdo z členů vaší aliance. K editaci nástěnky se dá dostat přes následující odkaz: http://gold.webgame.cz/wg/index.php?p=aliance&action=Editovat. Následně stačí najít v kódu uloženém na nástěnce řetězec "input=hidden", smazat ho a nástěnku uložit. Pokud by toto řešení nepomohlo, je dalším řešením smazání celé nástěnky a její následné uložení.

nahoru

Kdy mi přijdou nová kola?

Každých 12 minut se Vám v pracovně připočítá jedno kolo, ale pokud máte k tomu ještě nějaká kola nepřístupná, tak se Vám k tomu připočítají další dvě z nepřístupných. Za jeden den se Vám připočítá celkově 120 nových kol.

nahoru

Když skončí věk, zůstanou mi moje věci?

Ano, zůstane Vám Váš login (přihlašovací jméno a heslo) a Váš zápisník, vše ostatní bude smazáno.

nahoru

Co je to master heslo a jak ho zjistím?

Master heslo se používá pro přístup do Nastavení a Webgame Banky. Ze začátku (dokud si ho nezměníte) je stejné jako Vaše heslo. Můžete ho změnit, nebo si nechat vygenerovat nové, které Vám přijde na Váš e-mail.

nahoru

Jak si můžu zaregistrovat název svojí země i na další věky?

Název země se registruje automaticky. Jakmile si založíte zem, její název se uloží a příští věk ho můžete použít opět pouze vy. Pokud však název další věk nepoužijete, registrace propadne a následující věk už může tento název používat kdokoliv.

nahoru

Kdy dostanu peníze za prodej zboží?

Pokud prodáváte na domácím trhu tak hned, ale ceny jsou nižší než na světovém. Pokud na světovém, tak zboží je odesláno během 1-2 minuty. Pak už záleží jen na tom, kdy si vaše zboží někdo koupí.

nahoru

Proč nemám v operacích rozvědky akci PRODAT DROGY?

Zřejmě nejste Diktatura nebo Fundamentalismus, patříte k frakci Cybernet a nebo nemáte vynalezený pokrok AntiOSN.

nahoru

Co je to bugovaní?

Bugování je zneužití chyb ve hře a znamená to, že nějaký hráč úmyslně zneužije nedostatku programu. Pokud nenahlásíte a využijete chybu ve svůj prospěch, vystavujete se smazání země.

nahoru

Chtěl bych se zeptat, jaký postih mám za rychlovstup/výstup.

Země, která použije rychlého vstupu/výstupu bude mít na dalších 24h postih -20% sílu armády a budou z ní zisky jako při právě vyhlášené válce pro všechny ostatní země WG.

nahoru

Proč si nemůžu koupit pokrok Svatá válka? Vždyť mám dostatek vojáků! V čem je problém?

Svatou válku může mít pouze fundamentalista, který má pokrok AntiOSN. Zároveň musíte mít hodnost alespoň Velitel mechu (6).

nahoru

Za jak dlouho zmizí sesvačenost?

Sesvačenost ubývá s časem nebo odehráváním kol. Sesvačenost se Vám sníží o 1% každé dvě hodiny nebo za každé odehrané kolo.

nahoru

Proč mám sílu armády -15% a platím vysoké výdaje za armádu?

Protože jste nejspíš bezalianční s rozlohou nad 4999km2. Vrátíte-li se na menší rozlohu, nebo založíte-li alianci (popř. do nějaké vstoupíte) bude Váš problém vyřešen. Bonusy se ale srovnají až po kliknutí do pracovny.

nahoru

Čau, hele já jsem vyhlásil válku a nám odešli lidi z ali. Bylo nás 6 a teď jsme 4. Kolik musíme dát útoků, aby to nebyla fake?

Hodnotí se to podle počtu členů v alianci při rušení války, tzn. pro Váš případ to je snížení z původních 42 úspěšných útoků na 28 (aby nebyla fake je třeba dát 7*[počet členů vyhlašující aliance] úspěšných útoků).

nahoruGenerálové

Jak můžu dostat generála?

Generála můžete dostat při útoku nebo obraně. Obecně platí, že čím méně generálů vlastníte a čím více zkušeností z útoku/ obrany máte, tím větší šance je na jeho získání.

(můžete mít max. 3 generály, ale s pokrokem Vojenská akademie a s hodností alespoň Major (9), která je za 600k zkušeností lze mít 4.generála).

nahoru

Bonus nacionalisty se vztahuje i k taktickým útokům?

Ano, generál nacionalista Vám dává bonus při všech druzích útoků. Taktéž generál vlastenec do obrany.

nahoru

Když mají dva generálové například ekonomové stejnou vlastnost sčítají se jejich bonusy?

Pokud máte 2 ekonomické generály se stejnou vlastností, počítá se jen ten, který dává větší bonus (je na vyšší úrovni).

nahoru

 


Nastavení

Mám pokrok produkce mechů, ale žádný nevyrábím. Proč?

V menu Dotace -> Továrny si můžete v procentech nastavit rozdělení výroby továrních jednotek. Pokud chcete vyrábět mechy, musíte si je nastavit (ovšem jen v případě, že máte nějaké továrny). Po vynalezení pokroku Produkce mechů budete mít možnost také nakupovat a prodávat mechy i na domácím trhu. Jednotky ke koupení se Vám na dom. trhu začnou objevovat až chvíli po vynalezení.

nahoru

Jak mohu přidat názor na jinou alianci?

V menu Aliance -> Vedení -> Přidat/měnit názory nebo při náhledu na alianci klikem na odkaz Přidat názor můžete přidávat a měnit názory na aliance. Maximální počet názorů, co může jedna aliance napsat, je 20. Tato funkce je jen pro předsedy a zástupce.

nahoru

 


Rozvědka

Jak vyrobím agenty?

Agenti se vyrábět nedají, můžete je pouze koupit nebo prodat na domácím trhu a pokud dosáhnete hodnosti Kapitán gardy (8), která je za 400k zkušeností, tak Vám za každých 400 padlých vojáků v útoku přibude 1 agent.

nahoru

 


Ostatní

Kam můžu napsat, když si myslím, že někdo porušuje pravidla např. mulťačením?

Svá podezření na porušování pravidel Webgame napište na Teplý bonz. Ten najdete v menu Anti-Multi -> Teplej bonz. Do bonzu napište pouze tyto základní údaje:
1) ČÍSLO ZEMĚ (např. zemeA(#12345)[ALI] - hracA (#123456) a zemeB(#12346) - hracB (#123457))
2) DŮVOD proč si myslíte, že země jsou odehrávány jednou osobou (např. země 12346 na mě hodila biocidní raketu, i když s jeho aliancí nemám válku)

nahoru

Jak můžu někoho zničit? Jde to třeba ve válce?

Není žádný způsob, jak zničit zem protivníka tak, aby za ni hráč dále nemohl hrát a to ani ve válce. Zničit můžete jenom svoji vlastní zem v Pracovna -> Nastavení účtu, nebo může být zničena antimulti, pokud bude porušovat pravidla WG.

nahoru

Co znamenají ty barevný obdélníčky vedle zemí ve vyhledávání?

To je sesvačenost dané země, čím větší sesvačenost tím tmavší obdélníček a tím menší jsou z ní zisky. Přesněji se dá sesvačenost poznat, když kliknete na jméno země. Objeví se Vám okno s informacemi, kde je sesvačenost napsána v procentech.

nahoru

Soupeř mi začal nadávat do pošty a uráží mě. Co proti tomu mám dělat?

V takovém případě si hráče dejte do svého "ignore listu". Od tohoto hráče Vám již další pošta nepřijde. Ignoraci najdete v menu POŠTA-IGNORE SEZNAM.

nahoru

Někdo se mi asi nalogoval do země a všechno mi prodal. Co mám dělat?

V prvé řadě si změňte heslo a zjistěte, zda to nebyl Váš parťák. Pak pošlete na Teplej bonz text, že máte podezření o vniknutí do své země, předpokládaný den a čas cizího přihlášení.

nahoru

Tento věk už nechci dál hrát. Můžete mi zničit zem?

Zničit svoji vlastní zemi můžete v menu Pracovna -> Nastavení účtu. Administrátoři zakazují pouze hráčská konta za provinění proti pravidlům.

nahoru

Jeden člověk mi psal, že si koleduji o bobra nebo dokonce flastr, ale já nevím co to je :(?

Flastr je trest od antimulti nebo soudce. Je to trest, udělený za porušení pravidel, který ještě není dost závažný na smazání. Flastr znamená pro tvoji zemi -20% sílu armády a -20% na veškerou produkci. Tento trest zmizí po odehrání určitého počtu kol. Malý flastr skončí po 200 kolech, velký po 700 kolech. Naproti tomu bobra uděluje moderátor. Je to trest za nevhodné chování na veřejném nebo speciálním fóru (např. nadávky, offtopic atd.). Platí po 24 (případně 48) hodin. Jeho důsledkem je, že na všechna fóra (krom aliančního a popř. aliančního-domlouvacího) nemůžeš psát.

nahoru

 


Technologie

Může Robokracie vynaleznout bezpečnostní senzory?

Ano, je to jediný společenský pokrok, který robokracie může vynaleznout.

nahoru

Jak zruším pokroky?

Některé vybrané pokroky zrušit přímo na konci stránky v menu Technologie -> Pokroky. Všechny společenské pokroky můžete zrušit revolucí na jinou vládu.

nahoru

Kdy mají Technologické a Konstrukční pokroky minimální ceny?

Cena klesá s tím, jak je pokrok rozšířený. Minimální ceny dosáhne technologický pokrok, když ho má 160 zemí, konstrukční při 600 zemích.

nahoru

 


Války

Jak si můžu spočítat svůj bonus na taktický nebo normální útok?

Bonus na taktický útok se počítá jako celkový bonus * vláda * taktický generál * generál osvoboditel (pokud útočíme na prestižnějšího a nepřítel nemá ochránce národa na stejném nebo vyšším levelu). Bonus na normální útok vypočítáme stejně, pouze nezapočítáváme taktického generála. Celkový bonus se vypočítá následovně - (bonus za vojenské základny + bonus za sílu zbraní -1) * bonus za připravenost * bonus za zkušenost armády * bonus za spokojenost

Příklad výpočtu celkového bonusu:
Připravenost.......0% (100%)
Technologie.......+21%
Voj.základny......+22,7%
Zkušenosti........+34%
Spokojenost......+3%
Vláda..............+43%/+25%

Celkový bonus: (1,21 + 1,227 - 1) * 1,0 * 1,34 * 1,03 = 1,9833474 = +98,3%

nahoru

Pokud bombarduju nebo vyhlazuju mimo válku, o kolik je sníženo ničení budov a ruin?

Pokud útočíte Vyhlazovacím útokem nebo Bombardováním na země s nimiž nemáte Válku, ničíte těmto zemím o 25% méně budov a ruin než při útocích v již probíhající Válce.

nahoru

Jsou ve válkách nějaká pravidla?

Žádné pravidla ve válce nejsou, lze se ale dohodnout s protistranou na vynechání některých útoků nebo akcí... Pokud nepřítel tuto dohodu poruší nelze se u adminů domáhat náhrady, či potrestání. Válčení je jen na hráčích a jejich diplomacii. Admini (konkrétně antimulťáci) jen zajišťují ochranu před podvádějícími.

nahoru

Jak se vyhlašuje válka?

Války jsou jen mezi zeměmi aliancí. Válku může vyhlásit buď předseda nebo zástupce v Aliance -> [Uzav. smluv]. Válka jde vyhlásit alianci, která je podobně silná, to znamená alianci, která má jedno z následujících:

a) 80% - 200% vaší celkové prestiže

b) 50% - 200% vaší celkové prestiže a vyšší průměr prestiže zemí nebo nejprestižnější země obránce je dvakrát vyšší než průměrná prestiž obránce

Aliance, kterým můžete vyhlásit válku jsou v žebříčku aliancí zvýrazněny.
Válku nemůžete vyhlásit bezalianční zemi.

nahoru

Proč můžu dotovat jenom rakety, zkušenosti, spokojenost, připravenost a generála?

Vaše aliance se nachází ve válce. Jakmile budete mimo válku, bude moci dotovat vše. Diktatura nemůže vůbec dotovat příjmy a technologie.

nahoru

Nepřítel nemá podle infiltrace ani jednu technologii protiraketové obrany a přesto mnou vypálená raketa neuspěla, jakto?

Každá země má základní protiraktový štít i bez technologií a vojenských základen. Tento základní štít zemi dává 10% šanci na zneškodnění nepřátelské rakety.

nahoru

Kdy lze zrušit válka z naší nebo soupeřovy strany?

Pokud jste válku vyhlásili Vy, tak po 24h ji můžete zrušit nebo 1 hodinu od vyhlášení, pokud nebyl z žádné strany ani 1 útok. Když válka byla vyhlášena Vám, tak po 3 dnech se dá zrušit i z Vaší strany. Válku může zrušit jenom předseda nebo zástupce.

nahoru

Jak vzniká fake war?

1) (ruší systém) - Fake war může vzniknout, pokud válka trvá od svého vyhlášení déle než 36h, za posledních 24h nebylo dohromady z obou stran alespoň 5 úspěšných útoků a zároveň za celou válku padlo méně než 7*[počet členů vyhlašující aliance] úspěšných útoků ze strany vyhlašující aliance.

2) (sami si rušíte válku) - Fake war může vzniknout pokud, padlo méně než 7*[počet členů vyhlašující aliance] úspěšných útoků ze strany vyhlašující aliance a válku jste si zrušili sami nebo ji zrušil soupeř po 3 dnech.

3) Neaktivní válka (v obou případech) - Pokud je limit 7*[počet členů vyhlašující ali] úspěšných útoků ze strany vyhlašující aliance splněn a za posledních 24h nepadlo dohromady z obou stran alespoň 5 úspěšných útoků je válka označená za neaktivní. Za neaktivní válku není žadný postih. Válka je prohlášena za neaktivní nejdříve 36h po vyhlášení.


Pokud aliance válku pouze pojistí není nutné plnit počet útoků. Ty musí splnit pouze vyhlašující aliance.

nahoru

 


Gold/Silver

Co mám udělat po poslání příspěvku, abych si vybral svůj bonus ve Webgame?

Jděte do WG-banky http://www.webgame.cz/banka/ a převeďte kredity na status silver/gold hráče.


nahoru