16 F.A.Q.

16.1 Technické

Nepřišel mi autorizační kód, co mám dělat?

Pracovna - Nastavení účtu - Nastavení účtu - přeposlat autorizační kód.
Pokud stále nepřichází, zkusit založit mail na jiném freemailu (z důvodu, že nějaký freemail může brát tuto zprávu jako SPAM). Mezi servery blokující autorizační kód patří např. i seznam.cz, proto doporučejeme založit email jinde.


Můžou hrát dva lidi z jednoho počítače? Třeba já a bratr?

Ano můžou, pokud se nebudou chovat nějak podezřele (pomáhat si útoky, vykrádat se rozvědkou, útočit na sebe apod.) nemusí se bát, že by je některý antimulti smazal. Zároveň tyto země musí počítat se zvýšeným zájmem antimulti z důvodu možného porušení pravidla 1 a 7. V jedné ali spolu být mohou.


Chci odejít z aliance, ale v přehledu aliance mi chybí tlačítko pro odchod a pro editaci nástěnky. Co s tím?

Tlačítka skryl někdo z členů vaší aliance. K editaci nástěnky se dá dostat přes následující odkaz: http://www.webgame.cz/wg/index.php?p=aliance&action=Editovat. Následně stačí najít v kódu uloženém na nástěnce řetězec "input=hidden", smazat ho a nástěnku uložit. Pokud by toto řešení nepomohlo, je dalším řešením smazání celé nástěnky a její následné uložení.


Chtěl bych přejmenovat svou zemi, je to možné? A co přejmenování vládce země, šlo by to?

Zemi můžete přejmenovat prostřednictvím funkce WG PLUS, kterou naleznete na tomto odkazu. Další možnost je počkat do začátku příštího věku a při zakládání své země změnit její jméno. Vládce přejmenovat nelze.


Kdy mi přijdou nová kola?

Každých 15 minut se Vám v pracovně připočítá jedno kolo, ale pokud máte k tomu ještě nějaká kola nepřístupná, tak se Vám k tomu připočítají další dvě z nepřístupných. Za jeden den se Vám připočítá celkově 96 nových kol.


Když skončí věk, zůstanou mi moje věci?

Ano, zůstane Vám Váš login (přihlašovací jméno a heslo) a Váš zápisník, vše ostatní bude smazáno.


Jak si můžu zaregistrovat název svojí země i na další věky?

Název země se registruje automaticky. Jakmile si založíte zem, její název se uloží a příští věk ho můžete použít opět pouze vy. Pokud však název další věk nepoužijete, registrace propadne a následující věk už může tento název používat kdokoliv.


Kdy dostanu peníze za prodej zboží?

Pokud prodáváte na domácím trhu tak hned, ale ceny jsou nižší než na světovém. Pokud na světovém, tak zboží je odesláno během 3-5 minut. Pak už záleží jen na tom, kdy si vaše zboží někdo koupí.


Proč nemám v operacích rozvědky akci PRODAT DROGY?

Zřejmě nejste Diktatura nebo Fundamentalismus a nebo nemáte vynalezený pokrok AntiOSN.


Co je to bugovaní?

Bugování je zneužití chyb ve hře a znamená to, že nějaký hráč úmyslně zneužije nedostatku programu. Pokud nenahlásíte a využijete chybu ve svůj prospěch, vystavujete se smazání země.


Chtěl bych se zeptat, jaký postih mám za rychlovstup/výstup.

Země, která použije rychlého vstupu/výstupu bude mít na dalších 24h postih -20% sílu armády a budou z ní zisky jako při právě vyhlášené válce pro všechny ostatní země WG.


Proč si nemůžu koupit pokrok Svatá válka? Vždyť mám dostatek vojáků! V čem je problém?

Svatou válku může mít pouze fundamentalista, který má pokrok AntiOSN. Zároveň musíte mít hodnost alespoň Velitel mechu (6).


Za jak dlouho zmizí sesvačenost?

Sesvačenost ubývá s časem nebo odehráváním kol. Sesvačenost se Vám sníží o 1% každé dvě hodiny nebo za každé odehrané kolo.


Proč mám sílu armády -15% a platím vysoké výdaje za armádu?

Protože jste nejspíš bezalianční s rozlohou nad 14999 km2. Vrátíte-li se na menší rozlohu, nebo založíte-li alianci (popř. do nějaké vstoupíte) bude Váš problém vyřešen. Bonusy se ale srovnají až po kliknutí do pracovny.


Čau, hele já jsem vyhlásil válku a nám odešli lidi z ali. Bylo nás 5 a teď jsme 3. Kolik musíme dát útoků, aby to nebyla fake?

Fake war se hodnotí podle počtu členů v alianci při rušení války, tzn. pro váš případ to je snížení z původních 25 úspěšných útoků na 15 a z původních 5 úspěšných normálních útoků na 3 (aby nebyla fake je třeba dát 5*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] úspěšných útoků a zároveň 1*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] úspěšných normálních útoků). Útoky k odvrácení fake war musí vždy splnit vyhlašující aliance.16.2 Generálové

Jak můžu dostat generála?

Generála můžete dostat při útoku nebo obraně. Obecně platí, že čím méně generálů vlastníte a čím více zkušeností z útoku/obrany máte, tím větší šance je na jeho získání. Můžete mít maximálně 3 generály, avšak po dosažení hodnosti Major (9), která je za 600k zkušeností, lze získat i 4. generála.


Bonus nacionalisty se vztahuje i k taktickým útokům?

Ano, generál nacionalista vám dává bonus při všech druzích útoků. Taktéž generál vlastenec do obrany.


Když mají dva generálové například ekonomové stejnou vlastnost sčítají se jejich bonusy?

Pokud máte 2 ekonomické generály se stejnou vlastností, počítá se jen ten, který dává větší bonus (je na vyšší úrovni).16.3 Nastavení

Mám pokrok produkce mechů, ale žádný nevyrábím. Proč?

V menu {Dotace} → {Továrny} si můžete v procentech nastavit rozdělení výroby továrních jednotek. Pokud chcete vyrábět mechy , musíte si je nastavit (ovšem jen v případě, že máte nějaké továrny). Po vynalezení pokroku Produkce mechů budete mít možnost také nakupovat a prodávat mechy i na domácím trhu. Jednotky ke koupení se vám na domácím trhu začnou objevovat až chvíli po vynalezení.


Jak mohu přidat názor na jinou alianci?

V menu {Aliance} → {Vedení} → {Přidat/měnit názory} nebo při náhledu na alianci klikem na odkaz Přidat názor můžete přidávat a měnit názory na aliance. Maximální počet názorů, co může jedna aliance napsat, je 20. Tato funkce je jen pro předsedy a zástupce.


Jak mohu vypnout/zapnout notifikaci fór?

V menu {Pracovna} → {Nastavení účtu} → {Nastavení účtu} zaškrtnutím povolíte/zakážete notifikace příslušného fóra. Přímo na fóru nad nástěnkou kliknout na ozubené kolečko a nastavit si notifikace a počet zpráv na fóru.16.4 Rozvědka

Jak vyrobím agenty?

Agenti se vyrábět nedají, můžete je pouze koupit nebo prodat na domácím trhu. Pokud dosáhnete hodnosti Kapitán gardy (8), která je za 400k zkušeností, tak vám za každých 400 padlých vojáků v útoku přibude 1 agent.16.5 Ostatní

Kam můžu napsat, když si myslím, že někdo porušuje pravidla např. mulťačením?

Svá podezření na porušování pravidel Webgame napište na Teplý bonz. Ten najdete v menu {Anti-Multi} → {Teplej bonz}. Do bonzu napište pouze tyto základní údaje:
1) ČÍSLO ZEMĚ (např. zemeA(#12345)[ALI] - hracA (#123456) a zemeB(#12346) - hracB (#123457))
2) DŮVOD proč si myslíte, že země jsou odehrávány jednou osobou (např. země 12346 na mě hodila biocidní raketu, i když s jeho aliancí nemám válku)


Jak můžu někoho zničit? Jde to třeba ve válce?

Není žádný způsob, jak zničit zem protivníka tak, aby za ni hráč dále nemohl hrát a to ani ve válce. Zničit můžete jenom svoji vlastní zem v Pracovna -> Nastavení účtu, nebo může být zničena antimulti, pokud bude porušovat pravidla WG.


Co znamenají ty barevný obdélníčky vedle zemí ve vyhledávání?

To je sesvačenost dané země, čím větší sesvačenost tím tmavší obdélníček a tím menší jsou z ní zisky. Přesněji se dá sesvačenost poznat, když kliknete na jméno země. Objeví se Vám okno s informacemi, kde je sesvačenost napsána v procentech.


Soupeř mi začal nadávat do pošty a uráží mě. Co proti tomu mám dělat?

V takovém případě si hráče dejte do svého „ignore listu". Od tohoto hráče Vám již další pošta nepřijde. Ignoraci najdete v menu {Pošta} → {Ignore seznam} profilu daneho hráče.


Někdo se mi asi nalogoval do země a všechno mi prodal. Co mám dělat?

V prvé řadě si změňte heslo a zjistěte, zda to nebyl Váš parťák. Pak pošlete na Teplej bonz text, že máte podezření o vniknutí do své země, předpokládaný den a čas cizího přihlášení.


Tento věk už nechci dál hrát. Můžete mi zničit zem?

Zničit svoji vlastní zemi můžete v menu {Pracovna} → {Nastavení účtu}. Administrátoři zakazují pouze hráčská konta za provinění proti pravidlům.


Jeden člověk mi psal, že si koleduji o bobra nebo dokonce flastr, ale já nevím co to je :(?

Flastr je trest od antimultinebo soudce. Je to trest, udělený za porušení pravidel, který ještě není dost závažný na smazání. Flastr znamená pro tvoji zemi -20% sílu armády a -20% na veškerou produkci. Tento trest zmizí po odehrání určitého počtu kol. Malý flastr skončí po 200 kolech, velký po 700 kolech. Naproti tomu bobra uděluje moderátor. Je to trest za nevhodné chování na veřejném nebo speciálním fóru (např. nadávky, offtopic atd.). Platí po 24 (případně 48) hodin. Jeho důsledkem je, že na všechna fóra (krom aliančního a popř. aliančního-domlouvacího) nemůžeš psát.16.6 Technologie

Může Robokracie vynaleznout bezpečnostní senzory?

Ano, je to jediný společenský pokrok, který robokracie může vynaleznout.


Jak spočítám sílu v obraně partyzánského útoku s bezpečnostními senzory?

Bezpečnostní senzory přidávají +50 % do obrany v partyzánském útoku. Tento bonus tak prakticky vyruší postih při standartní obraně v partyzánském útoku, kdy brání pouze 2/3 vojáků.

  Komunismus: 2/3 (síla vojáků v partyzánském útoku) * 3/2 (bonus za bezpečnostní senzory) * 1/1 (obecná síla vojáků pro danou vládu) = 1/1. V obraně tak pomáhají všichni vojáci. Jejich počet je vynásoben klasickým taktickým bonusem.

  Technokracie: 2/3 * 3/2 * 4/5 (Technokracii brání 1 voják jako 0,8 vojáka) = 4/5. V obraně tak brání 80 % celkového počtu vojáků. Jejich počet je vynásoben klasickým taktickým bonusem.

  Robokracie: 2/3 * 3/2 * 1/2 (Robokracie má postih 50 % do obrany proti partyzánským útokům) = 1/2. V obraně brání 50 % celkového počtu vojáků. Jejich počet je vynásoben klasickým taktickým bonusem.

Tento výpočet je pouze orientační pro představu, jakou silou obránce brání. Bonus obránce totiž ovlivňuje ztráty jednotek, což díky bezpečnostním senzorům hraje v jeho prospěch.


Jak zruším pokroky?

Některé vybrané pokroky lze zrušit přímo na konci stránky v menu {Technologie} → {Pokroky}, některé pokroky nelze zrušit vůbec. Všechny společenské pokroky můžete zrušit revolucí na jinou vládu.


Kdy mají Technologické a Konstrukční pokroky minimální ceny?

Cena klesá s tím, jak je pokrok rozšířený. Minimální ceny dosáhne technologický pokrok, když ho má 160 zemí, konstrukční při 600 zemích.16.7 Války

Jak si můžu spočítat svůj bonus na taktický nebo normální útok?

Bonus na taktický útok se počítá jako celkový bonus * vláda * taktický generál * generál osvoboditel (pokud útočíme na prestižnějšího a nepřítel nemá ochránce národa na stejném nebo vyšším levelu). Bonus na normální útok vypočítáme stejně, pouze nezapočítáváme taktického generála. Celkový bonus se vypočítá následovně - (bonus za vojenské základny + bonus za sílu zbraní -1) * bonus za připravenost * bonus za zkušenost armády * bonus za spokojenost.

Příklad výpočtu celkového bonusu:
Připravenost.......0% (100%)
Technologie.......+21%
Voj.základny......+22,7%
Zkušenosti........+34%
Spokojenost......+3%
Vláda..............+43%/+25%

Celkový bonus: (1,21 + 1,227 - 1) * 1,0 * 1,34 * 1,03 = 1,9833474 = +98,3%


Pokud bombarduju nebo vyhlazuju mimo válku nebo v Právě vyhlášené válce, o kolik je sníženo ničení budov a ruin?

Pokud útočíte Vyhlazovacím útokem nebo Bombardováním na země s nimiž nemáte Válku, nebo na země s nimiž máte Právě vyhlášenou válku, ničíte těmto zemím o 25 % méně budov a ruin než při útocích v již probíhající Válce.


Jsou ve válkách nějaká pravidla?

Žádné pravidla ve válce nejsou, lze se ale dohodnout s protistranou na vynechání některých útoků nebo akcí. Pokud nepřítel tuto dohodu poruší nelze se u adminů domáhat náhrady, či potrestání. Válčení je jen na hráčích a jejich diplomacii. Admini (konkrétně antimulťáci) jen zajišťují ochranu před podvádějícími.


Jak se vyhlašuje válka?

Války jsou jen mezi zeměmi aliancí. Válku může vyhlásit buď předseda nebo zástupce v Aliance -> [Uzav. smluv]. Válka jde vyhlásit alianci, která je podobně silná, to znamená alianci, která má jedno z následujících:

  a) 80% - 200% vaší celkové prestiže

  b) 50% - 200% vaší celkové prestiže a vyšší průměr prestiže zemí nebo nejprestižnější země obránce je dvakrát vyšší než průměrná prestiž obránce

Aliance, kterým můžete vyhlásit válku jsou v žebříčku aliancí zvýrazněny.

Válku nemůžete vyhlásit bezalianční zemi.


Proč můžu dotovat jenom rakety, zkušenosti, spokojenost, připravenost a generála?

Vaše aliance se nachází ve válce. Jakmile budete mimo válku, bude moci dotovat vše. Diktatura nemůže vůbec dotovat příjmy a technologie.


Nepřítel nemá podle infiltrace ani jednu technologii protiraketové obrany a přesto mnou vypálená raketa neuspěla, jakto?

Každá země má základní protiraktový štít i bez technologií a vojenských základen. Tento základní štít zemi dává 10% šanci na zneškodnění nepřátelské rakety.


Kdy lze zrušit válka z naší nebo soupeřovy strany?

Pokud jste válku vyhlásili Vy, tak po 24h ji můžete zrušit nebo 1 hodinu od vyhlášení, pokud nebyl z žádné strany ani 1 útok. Když válka byla vyhlášena vám, tak po 3 dnech se dá zrušit i z vaší strany. Válku může zrušit jenom předseda nebo zástupce.


Jak vzniká fake war?

1) (ruší systém) - Fake war může vzniknout, pokud válka trvá déle než 36h, za posledních 24h nebylo dohromady z obou stran alespoň 5 úspěšných útoků (počítají se i rakety) a zároveň za celou válku vyhlašující aliance učinila méně než 5*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] úspěšných útoků a nebo méně než 1*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] úspěšných normálních útoků.

2) (sami si rušíte válku) - Fake war může vzniknout pokud vyhlašující aliance učilina méně než 5*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] úspěšných útoků a nebo méně než 1*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] úspěšných normálních útoků a válka je zrušena vyhlašující stranou (nejdříve za 24 hodin od vyhlášení) nebo napadenou (nejdříve za 72 hodin).

3) Neaktivní válka (v obou případech) - Pokud je limit 5*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] úspěšných útoků a zároveň 1*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] úspěšných normálních útoků ze strany vyhlašující aliance splněn a za posledních 24h nepadlo dohromady z obou stran alespoň 5 úspěšných útoků, je válka označená za neaktivní. Za neaktivní válku není žadný postih. Válka je prohlášena za neaktivní nejdříve 36h po vyhlášení.

Pokud aliance válku pouze pojistí, není nutné plnit počet útoků. Ty musí splnit pouze vyhlašující aliance.16.8 Gold/Platinum

Co mám udělat po poslání příspěvku, abych si vybral svůj bonus ve Webgame?

Přejděte do menu {Pracovna} → {WG Plus} a převeďte kredity na status gold/platinum hráče.16.9 Timeline věku

Fáze věku Událost
1. týden Pondělí 10:00 Povolen login PLATINUM hráčům.
11:00 Povolen login GOLD hráčům.
Začíná věk. 1
12:00 Povolen login všem hráčům.
Úterý 22:15 2 První propadlé kolo, pokud hráč žádné neodehrál.
Středa 06:00 Lze vyhlásit válku.
Alianci lze opustit až po 24 hodinách od vstupu do ní.
Pokud opustíte alianci, lze do ní vstoupit s libovolnou svojí zemí až po 72 hodinách.
23:15 První propadlé kolo, pokud hráč odehrál pouze protekci.
Sobota 11:00 Lze se prohlásit za rozvojovou zemi.
2. týden
3. týden
4. týden Pátek 11:00 3 Lze provést revoluci na Robokracii.
5. týden Neděle 20:00 Lze si zakoupit placený účet s platností do příštího věku.
6. týden Pondělí 20:00 Nelze si vzít simultánní půjčku od světové banky.
Úterý 20:00 Nelze si vzít půjčku od světové banky.
Nelze poslat hospodářskou pomoc mimo vlastní alianci.
Nelze dělat personální změny v alianci.
Čtvrtek 20:00 Nelze odpalovat rakety ani provádět sabotážní operace rozvědky mimo vyhlášenou válku.
Při neúspěšném útoku má obránce o 90 % nižší ztráty.
Pátek 20:00 Konec věku.

Poznámky:

1) Tento čas je oficiálním zahájením věku. Do hry se lze pomocí Platinum účtu přihlásit i dříve a dokonce lze i odehrávat kola. Avšak ostatní herní situace vyhodnocující se po začátku věku počítají s časem začátku 11:00 (například revoluce na Robokracii 25. den věku).
2) Pokud byste po tomto čase nahráli protekci pomocí placené výhody, hra se chová jako byste právě odehráli 100 kol a propadnou vám tedy kola navíc.
3) Pokud se během věku posouval čas na zimní/letní, bude odpovídající posun aplikován i na čas revoluce na Robokracii (+-1 hodina).