16 WG na mobilu

 

Manuál pro snadný pohyb po Webgame ve Vašem mobilu.

Jistě se Vám to už také stalo. Rozhodli jste se využít jednu z nabídek Vašeho operátora na internet do mobilu, ale když jste zkusili surfovat po Webgame, tak jste narazili na řadu překážek. Proto jsme se rozhodli sepsat tento manuál, abyste se ve své oblíbené hře mohli pohybovat s lehkostí sobě vlastní.

Manuál je psán pro prohlížeč Opera mini verze 4.2. V budoucích nebo starších verzích se některé skutečnosti mohou lišit.

Hlavním problémem je navigační menu, které se v klasickém režimu nezobrazuje celé. Tento neduh má však snadné řešení:

 

1. Mobilní režim

Celé menu se Vám zobrazí při přepnutí prohlížeče do mobilního režimu. Jakmile se přihlásíte, stiskněte 1 a potvrďte mobilní zobrazení. Můžete si takhle stránky nadále prohlížet, a nebo opět přes 1 a potvrzení přepnou zpět na původní zobrazení.

 

2. Editace adresního řádku

Další možností je obejití celého menu a začít editovat adresní řádek. Tento způsob přináší více pohodlí a při trošce zručnosti si jej rychle osvojíte.


K adresnímu řádku se dostanete velice snadno, stačí stisknout levou funkční klávesu, která vám zpřístupní nabídku prohlížeče. Mezi možnostmi je i "Zadejte adresu". Když ji vyberete, zobrazí se vám v horní části obrazovky adresní řádek ve kterém bude tato adresa: http://gold.webgame.cz/wg/index.php. Tato adresa je výchozí a její úpravou se rychle dostanete tam, kam potřebujete.

Webgame funguje na základě předávání proměnných v adresním řádku, protože když za adresu přidáte "?p=" můžete už další editací přeskakovat na základní rozcestí v menu.

Např.:

"http://gold.webgame.cz/wg/index.php?p=aliance" - po potvrzení této adresy vás prohlížeč přesune na stánky vaší aliance.

"http://gold.webgame.cz/wg/index.php?p=forum" - přesun na rozcestník fór.

 

Nyní výčet většiny kódových slov:

"pracovna" - přesun do pracovny

"detaily" - detaily země

"budovy" - stavba budov

"technologie" - technologie

"svetovy_trh" - světový trh

"domtrh" - domácí trh

"valka" - menu válka

"mail" - pošta

"forum" - fóra

"spojenectvi" - menu spojenectví

"aliance" - menu aliance

"zebricek" - žebříček zemí

 

Nyní se projeví opravdová síla tohoto způsobu pohybu po Webgame. Opera si totiž pamatuje nejčastěji navštěvované stránky, a tak když napíšete pár písmen, hned Vám dá možnost vybrat z velkého množství doplňujících slov. Takže vám po prvním použití slova "zebricek" stačí jen za "?p=" zadat "z" a už vám automaticky nabídne slovo zebricek k doplnění na konec adresy.

Když budete používat tento způsob, rychle si všimnete, že kromě klíčového slova se snaží prohlížeč nabídnout i nějaká další slova. Jsou to tzv. submenu neboli pod menu. Dostanete se k nim zadáním následujících znaků za klíčovým slovem "&s=", kde "s" je proměnná a za ní se píší další klíčová slova.

"http//gold.webgame.cz/wg/index.php?p=aliance&s=asmlouvy" - Takhle zadáno Vás prohlížeč přesune na stránky aliančních smluv.

Výčet klíčových slov za „s=“ se u každého menu liší, proto jejich výpis nebude uveden. Sami v praxí zjistíte, jak fungují. Nezapomínejte, že si je Opera pamatuje a Vám už pak stačí vybrat, kam se chcete vydat. Pozor! proměnná "s" není vždy značka pro submenu! Zde se mohou objevovat i jiné např. "Prefix=“. Přímou adresu do oblíbené oblasti můžete získat z adresní řádky prohlížeče na PC, stačí jej jen opsat do řádky na mobilu. Dále klepáním na odkazy ve hře způsobí uložení adresy v Opeře.

 

3. Znovunačtení stránek

Pro častý refresh fór a trhu lze použít kombinaci kláves # a 0. Dojde automaticky ke znovunačtení stránky.

 

Napsal hráč Tayger (#14246)